11.04.2019

XVIII Międzynarodowy Kongres Stomatologiczny Dental Spaghetti - Kraków

Wielkimi krokami zbliża się coroczny Kongres Dental Spaghetti dlatego Dr Maciej Żarow uchylił rąbka tajemnicy co Nas czeka...


"Drodzy Koledzy ,


 W tym roku nasz kongres Dental Spaghetti (12-13 KWIECIEŃ 2019) obchodzi „18-tkę”, a więc wchodzi w swoją dojrzałość!

To wielka przyjemność móc przygotowywać dla Was coroczny program dental spaghetti.

W tym roku nie obędzie się bez tematów „trendy”… nie obędzie się też bez sentymentów…


 Ortodoncja jest „Trendy” !!!


Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się postawić na ortodoncję i zaprosić wspaniały duet ortodontyczno-protetyczny z Rzymu : Dr Andrea Bazzucchi / Dr Antonello Pavone, którzy przedstawią idealną współpracę ortodontyczno-odtwórczą, tak ważną dzisiaj dla nowoczesnej praktyki stomatologicznej.

Czy lekarz praktykujący ogólnie może wykonywać leczenie ortodontyczne? Jakie narzędzia ułatwiają dzisiaj planowanie w ortodoncji? Czy najpierw stomatologia odtwórcza a potem ortodoncja? Czy też na odwrót? Czy ortodoncja może być wstępem do „anti-aging therapy? Na te pytania odpowie nam wspaniały duet z „wiecznego miasta”.


 Czy leczenie odtwórcze może zastąpić ortodoncję?


W tym toku gościmy dwóch - naszym zdaniem - jednych z najwybitniejszych stomatologów z zakresu estetycznej stomatologii adhezyjnej na świecie. Dr Paulo Monteiro - ekscytujący showman z grupy Style Italiano - pokaże tajniki swoich estetycznych tricków, które zastępują? A może też tylko uzupełniają ortodoncję? Tego dowiemy się podczas wykładów !

Federico Ferraris - Technik dentystyczny i stomatolog w jednej osobie, zaprezentuje protokoły adhezyjne, które koniecznie musicie skopiować do praktyki jeśli chcecie zwiększyć przewidywalność waszych prac estetycznych! Wykłady Federico rezerwowane są na świecie na wiele lat do przodu - dlatego cieszymy się że możemy go gościć w Krakowie!


 Jak planować estetykę przodu za pomocą implantów i nie wpaść jak „śliwka w kompot”?


To coraz częściej zadawane przez praktyków pytanie. Nie sztuką jest bowiem wszczepić implant ale sztuką jest go zaplanować w taki sposób, aby stomatolog odtwórczy mógł zrealizować oczekiwania estetyczne pacjenta. Czy to zawsze jest możliwe? I jak zminimalizować ryzyko? Dowiemy się już nie niebawem z wykładu prof. Tiago Borges ‘a pochodzącego z przepięknego Porto w Portugalii. 

Dental Spaghetti z sentymentem i wybitnymi mentorami!
Z ogromną radością i sentymentem witamy na Dental Spaghetti dwie wielkie osobistości i moich/ naszych mentorów:


Dr Marco Nicastro - wykładowca który jest z Dental Spaghetti od pierwszego kongresu, dzisiaj wiceprezydent Europejskiego Towarzystwa Stomatologii Kosmetycznej oraz jeden z najbardziej zachowawczych protetyków na świecie, w czasie wykładu odkryje tajniki minimalnego szlifowania zębów w zależności od planowanego materiału ceramicznego. Niby banał ale chyba każdy z nas potrzebuje takiego szkolenia w dobie wielu dostępnych materiałów ceramicznych. Czy zawsze można szlifować na „ostrze noża”? Kiedy powinno się a Kiedy nie? Jak różnica jest w preparacji pod popularny E max, a nowej generacji tlenek cyrkonu? I do tego jak przystało na dr Nicastro, dopowie o tak ważnej dla odbudowy estetycznej - Funkcji !
  Marco mówi że Dental Spaghetti i Kraków było dla niego: „jak miłość od pierwszego wejrzenia”…

Posłuchamy dlaczego…Jego szkolny kolega - dr Marco Martignoni - były prezydent Europejskiego Towarzystwa Endodoncji - jeden z najwybitniejszych endodontów na świecie opowie nam o związkach nowoczesnej endodoncji ze stomatologią odtwórczą, również tą dotyczącą odcinka estetycznego. A o tym że wybitny endodonta potrafi wykonać niemniej wybitną estetykę przekonacie się na wykładzie dr Martignoniego.


 A może pakiet z kursami praktycznymi ?


Dla tych którzy uwielbiają praktykę zapraszamy do wyboru pakietów ze wskazanym kursem przedkongresowym. Możecie wybrać pomiędzy :

-    Kursem zamykania diastem z dr Paulo Monteiro

-    Kursem odbudowy zębów bocznych ze światowej sławy prof. Louisem Hardanem (twórcą MDP dental photography)

-    Seminarium praktycznym dotyczącym Funkcji i Estetyki; organizowanym przez Europejskie Towarzystwo Stomatologii Kosmetycznej


Jak mogliście zauważyć, będzie się działo …! I to bardzo…!
Nie przegapcie więc tegorocznego kongresu Dental Spaghetti !


 

Dr n med. Maciej Żarow

http://dentalspaghetti.pl/pl