05.07.2016

XV Międzynarodowa Konferencja Dental Spaghetti - Kraków- 12.03.2016

Gość specjalny: wykład psychologa biznesu- Pana Jacka Santorskiego

 

1.Retreatment: wskazania, ograniczenia i podpowiedzi dla klinicystów prof. Francesco Mannocci (Londyn, Wielka Brytania)

 

2. Natychmiastowe obciążenie implantów a końcowy wynik estetyczny: niezwykle mocna synergia dr Marco Degidi (Bolonia, Włochy)

 

3. Projekt uśmiechu i komunikacja z pacjentem oraz laboratorium

 

4. Projektowanie uśmiechu pacjenta: poprawa wyników stomatologii estetycznej i komunikacji w leczeniu poprzez użycie prostych urządzeń typu i-pad i różnych aplikacji dr Mario Imburgia (Rzym, Włochy)

 

5. Nowa era w komunikacji / dokumentacji klinik dentystycznych: fotografia komórkowa - łatwa, ekonomiczna, powtarzalna przez personel gabinetu prof. Louis Hardan (Bejrut, Liban)

 

6. Odbudowy w przypadku złamań zębów. Wyzwania estetyczne i funkcjonalne dr Anais Ramirez-Sebastiá, dr Joan Ribot (Barcelona, Hiszpania)

 

„Od zęba do twarzy- Planowanie estetyki i funkcji nie tylko dla milionerów”

 

www.dentalspaghetti.pl

 


12 marca już po raz 15 odbył się prestiżowy Międzynarodowy Kongres Dental Spaghetti, którego współorganizatorem jest dr Maciej Żarow. Czas wspaniałych wykładów, przełomowych poważnych rozmów o stomatologii w przyjaznym klimacie, innowacyjnych pomysłów i mnóstwa wspomnień. Jak co roku wykładowcami byli zagraniczni pasjonaci praktycy, tym razem nie tylko z Włoch, ale i z Wielkiej Brytanii, Libanu i Hiszpanii. Tematy konferencji jak zwykle krążyły wokół stomatologii estetycznej. Rozmawiano o ważności diagnostyki obrazowej przed leczeniem endodontycznym, przedstawiono innowacyjny system odbudowy protetycznej na implantach ( prosty, estetyczny, łatwy do kontroli i utrzymania higieny), projektowano zmianę uśmiechu z wykorzystaniem nowych programów wizualizacji (DSD), zaprezentowano bogatą dokumentację fotograficzną pacjenta tworzoną przy użyciu prostych technologii komputerowo-fotograficznych (notebook, smartphone, tablet) i ich pomocy we współpracy pacjent-lekarz-technik, a także mówiono o protokołach postępowania w przypadku urazów zębów. Wisienką na torcie Dental Spaghetti był gość specjalny- psycholog biznesu Jacek Santorski. Wykład poświęcił pacjentom i ich różnym potrzebom. Mówił, jak ważne jest dopasowanie lekarza do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Niejednokrotnie mikrozmiany dają makroefekty-podkreślał Santorski. Znana w całej Europie Konferencja Dental Spaghetti to czas inspiracji dla stomatologów różnych pokoleń i wsparcie oraz motywacja przekazywane od najlepszych praktyków. A wszystko podane ze smakiem i al dente. Już przygotowujemy nowe menu na następny rok.